Vigasz a gyászban - Liszt Ferenc összes orgona- és harmónium műve sorozat hangversenye

• 2024. január 25.

"Vigasz a gyászban" című hangverseny 2023. április 1-én (szombaton) 19:30 órakor.

2022-ben, Liszt Ferenc születésnapján az egész világon egyedülálló koncertsorozatot indított Mészáros Zsolt Máté Junior Prima Díjas orgonaművész, Liszt-kutató a zeneszerző kedvenc budapesti templomában, a Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templomban.
Kilenc hangverseny keretében Liszt Ferenc összes orgonaműve mellett valamennyi harmóniumra írott szóló és kamaraműve is elhangzik, számos híres zenekari- és zongoraművének orgonaátiratával kiegészítve, így a koncertekre látogatók egyedülálló módon nyerhetnek betekintést a zeneszerző teljes életművébe. A Liszt-kutató orgonaművész immár három éve dolgozik az egykoron élt egyik legnagyobb magyar komponista összes orgona- és harmónium művének új összkiadásán, többéves munkájának eredményeit elsőként a Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templomban megvalósuló sorozatának keretében mutatja be. Elsőként hallhatja tehát a koncertlátogató közönség a legújabb felfedezéseket és a jól ismert remekművek leghitelesebb változatait.

A „Vigasz a gyászban” című hangverseny programja Liszt Ferenc túlvilággal, transzcendenssel, elmúlással foglalkozó műveire fókuszál, amelyek az életmű kiemelkedő, meghatározó alkotásai. A különleges atmoszférájú műsor lehetőséget ad a nagyböjti lelki elcsendesülésre, megnyugvásra, emellett az elmúlt időszak nemzetközi eseményei is okot adnak arra, hogy megemlékezzünk az eltávozottakról. Liszt Ferenc számára A halottak című gyászóda és a Weinen, Klagen-variációk megírása egyfajta lelki feldolgozása volt az őt ért veszteségeknek, korunkban is gyógyírt jelenthet a lélek számára a meghallgatásuk.

A hangversenyen közreműködik Kautzky Armand Jászai Mari díjas színművész is. Újra elhangzik a két művész közönségkedvenc műsorszáma, Liszt Ferenc A halottak című gyászódája.

Mészáros Zsolt Máté az est házigazdájaként zenetörténeti ismertetőivel, a zeneszerző írásainak és leveleinek részleteivel segít megidézni életszerető, világpolgár alakját és kalauzolja el a közönséget a szerteágazó életmű világában.

Műsor:
- Evocation à la Chapelle-Sixtine
- Vigasztalások: IV. (Desz-dúr)
- A halottak
- Vigasztalások: V. (E-dúr)
- Requiem
- Vigasztalások: VI. (Desz-dúr)
- „Weinen, Klagen, Sorgen, Zagen”‒variációk

Jegyárak:
Teljesárú jegy: 2.900 forint / fő
Diák / nyugdíjas: 2.400 forint / fő

Jegyeket a jegy.hu felületén itt vásárolhat: jegy vásárlás
Helyfoglalás az érkezés sorrendjében.