Robert Schuman imakör

• Plébániánk közösségei/Robert Schuman imakör
  • 2019. augusztus 29.

A Robert Schuman Imakör 2016. januárjában alakult. Tagjai havi rendszerességgel találkoznak, hogy a Szentírás segítségével elmélyítsék Jézussal való kapcsolatukat és közösen imádkozzanak Európa és Magyarország lelki és szellemi megújulásáért, megtéréséért, valamint Európa és hazánk egyházi, politikai és közéleti vezetőiért. Teszik mindezt azzal a bizalommal és reménnyel, hogy imáik elérnek oda is, ahová szavaik és tetteik nem, vagy csak korlátozott számban jutnak el.
Az imaköri alkalmak első részében egy szentírási szövegrész áll a fókuszban, ezt követően a tagok Szent Pio atya és Robert Schuman közbenjárását kérik a fentebbi szándékokra.
Robert Schuman (1886-1963) német-francia politikus, Európa egyik alapító atyja, aki a második világháború után a béke és szolidaritás jegyében gondolta újra Európa életét. Küldetése mély hitben, vallásos lelkületben és alázatban gyökerezett. Imakörünk az ő személyének és szellemi örökségének terjesztését is céljának tekinti."

További információk:
Taczman Andrea