Ovisok és kisiskolások a szentmisén

• Plébániánk közösségei/Ovisok és kisiskolások a szentmisén
  • 2023. január 14.

2023. január 8-tól templomunkban a vasárnapi 10:00 órai szentmisén az igeliturgia alatt óvodás-kisiskolás gyerekeknek szóló, az aznapi evangélium témájához kapcsolódó foglalkozást tartunk az altemplomban.
Az első alkalmon nyolc gyerek vett részt, akik közül a legfiatalabb 2 éves, a legidősebb 8 éves. Rövid bemutatkozás után elmeséltük az evangéliumot a gyerekeknek az eredeti szöveggel, csak kicsit interaktívabb formában: képet mutatva és itt-ott kérdéseket, magyarázatokat illesztve a szövegbe. Ezután megkapták a "feladatlapot", amin a kisebbek számára az evangélium témájához kapcsolódó színező, a nagyobbaknak pedig rejtvény volt. Ezen dolgoztak kicsik, közben a felnőttek a kihelyezett monitort figyelve közvetni tudták a feltemplomban zajló szentmisét. Ezt követően a gyerekek és a szüleik visszamentek a padsorokba a helyükre, és folytatták a szentmisén való személyes részvételt.

Várjuk a vasárnap 10:00 órai szentmisén is a gyerekeket az altemplomba, amikor az olvasmány kezdődik!

A közösség koordinátora és vezetője: Bersényiné Geleji Borbála