Ülést tartott a Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia képviselőtestülete

• Rólunk/Képviselő-testület
  • 2022. december 3.

2022. december 1-én idei negyedik ülését tartotta a Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia képviselőtestülete Dr. Osztie Zoltán plébános atya vezetésével.
Az altemplomban megtartott eseményen a testületi tagok áttekinteték a 2023. évi jubileumi év tervezett liturgikus és kulturális eseményeit.

Jövőre hármas jubileumot ünnepel a közösség:

• 1948. augusztus 15-én áldotta meg Meszlényi Zoltán segédpüspök a Molnár-C Pál által készített főoltárt. Ez 75 éve történt.
  • 1948. augusztus 15-én a templom ünnepe alkalmából nagyhatású beszédet mondott a Március 15. téren Mindszenty József bíboros atya. Ez 75 éves évforduló.
  • A plébániát 1048-ban alapították. 2023-ban tehát a plébánia alapításának 975. évfordulóját fogjuk ünnepelni.

A jubileumi évet méltó módon kívánja megünnepelni az egyházközség. Ezért kérjük és várjuk a csoportjaink, templomi közösségeink ötleteit és javaslatait is.