Hírdetések 2024. január 21-én

Hétfőn Boldog Batthyány-Strattmann László hitvalló,
Szerdán Szalézi Szent Ferenc püspök és egyháztanító emléknapja,
Csütörtökön Szent Pál apostol megtérése (Pál fordulása) ünnepe,
Pénteken Szent Timóteus és Szent Titusz püspökök emléknapja lesz.

1. Ma kezdődik az Ökumenikus Imahét a keresztények egységéért. Az országos nyitó istentisztelet ma este 19:00 órakor lesz a budapesti Szent István Bazilikában. Szentbeszédet mond Dr. Erdő Péter bíboros. Templomunkban január 23-án (kedden) 18:00 órakor kerül sor a közös imádságra, melynek keretében Kovács Gergő János református lelkész hirdet igét. Január 25-én (csütörtökön) 18:00 órakor pedig Zoltán atya prédikál a Kálvin-téri református templomban.
  2. A 2024. év a lelkipásztori tervünkben a szentek és boldogok missziós éve lesz. Ezért az év folyamán kiemelt jelentőséggel bír a magyar szentek –tizenkettő magyar boldoggá-, illetve szentté avatottunk– havonkénti megünneplése. Első alkalommal január 22-én (hétfőn) Boldog Batthyány-Strattmann Lászlóról, életéről és munkásságáról emlékezünk meg. 16:30 órakor képmegáldás és vesperás lesz, 17:00 órakor szentmise. Az egy hónapon át tartó programsorozatban a szenthez kapcsolódó, szentmisékben elhangzó könyörgések mellett vesperás, vasárnapi prédikáció, előadás, és filmvetítés szerepelnek, valamint a Mária Rádiós adásaink témája szentjeink személye és élete lesz.
  3. Február 2-án Urunk bemutatása (Gyertyaszentelő Boldogasszony) ünnepén a 17:00 órai szentmise keretében hagyományosan templomunkban kerül majd sor az országos szeretetláng-átadásra. A szentmisét megelőzően 15:00 órától imaórát tartunk.
  4. Február 3-án (elsőszombaton) Dr. Erdő Péter bíboros atya látogat el hozzánk, és imádkozik templomunkban a magyar fiatalokért és családokért. A liturgikus program 17:30 órakor rózsafüzérrel kezdődik, majd Bíboros atya szentmisét mutat be, végül megáldja a Jézus Szíve kápolnát. Ezt követően az altemplomban találkozni fog a képviselőtestület tagjaival, a munkatársakkal, önkénteseinkkel, és a közösségek vezetőivel. Szeretettel hívom, és nagyon kérem a testvéreket, hogy legyenek jelen ezen az alkalmon és imádkozzunk együtt a Főpásztorral.
  5. Február 7-től szerdai napokon 18:00 órától idén is jegyeskurzust indítunk. Jelentkezni telefonon, emailben és személyesen is lehet a plébánia irodájában, félfogadási időben.

A templom címe: 1056 Budapest, Március 15. tér
A templom megközelíthető az M3 metróval (Ferenciek tere megálló), és a 2. számú villamossal (Március 15. téri megálló).
A legközelebbi autóbusz-megálló az Erzsébet-híd pesti hídfőjén van kialakítva. Ezt a megállót a következő járatok érintik: 5, 8E, 108E, 110, 112, 133E, 178.
Parkolási lehetőségek: az Erzsébet-híd pesti hídfője alatt kialakított parkolóban, a Millenium Center mélygarázsban (1052 Budapest, Pesti Barnabás u. 4.), a Franklin Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 5.), a Regus Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 8-10.), a Vörösmarty Garázsban (1052 Budapest, Deák Ferenc u. 2.), a Szervita Square Parkolóházban (1052 Budapest, Szervita tér 8.), valamint az Aranykéz Parkolóházban (1052 Budapest, Aranykéz u. 4.).