Hírdetések 2023. szeptember 10-én

2023. szeptember 10.
Évközi XXIII. vasárnap

Kedden Szűz Mária Szent Neve,
Szerdán Aranyszájú (Krizosztomosz) Szent János püspök és egyháztanító emléknapja,
Csütörtökön A Szent Kereszt felmagasztalása ünnepe,
Pénteken a fájdalmas Szűzanya emléknapja,
Szombaton Szent Kornél pápa és Szent Ciprián püspök, vértanúk emléknapja lesz.

1. Mária Rádiós adásunk következő műsora ma (szeptember 10-én) vasárnap este 21:05 órakor hangzik el. Plébános atya vendége Dr. Berán Ferenc atya lesz, akivel a lengyel Boldog Stefan Wyszynski bíboros életszentségéről fognak beszélgetni. A beszélgetés apropója, hogy szeptember 12-én (kedden este) 18.00 órakor a magyar-lengyel barátság jegyében kerül sor következő rendezvényünkre, ahol majd Berán Ferenc  atya Wyszynski bíborosról az ő gyökereiről, kapcsolatáról az anyafölddel, érzékenységéről a rászorulókkal kapcsolatban, valamint a mély Mária tiszteletéről fog beszélni.
  2. Ugyancsak kedden a szentmise után kerül sor Gärtner Júlia nővér vezetésével a Bibliakör következő foglalkozására. Téma: a zsoltárok.
  3. A Szent József Férfikör megkezdte őszi programját. Eltérően az eddig megszokott szerdai időponttól a jövőben kéthetenként pénteken tartják összejöveteleiket az altemplomban. Legközelebbi alkalom szeptember 22-én (pénteken) 18:00 órakor lesz.
  4. Első felnőtt katekézisünket szeptember 18-án (hétfőn) a szentmise után tartjuk.
  5. A Senior Csoport tagjai szeptember 19-én (kedden) 09:00 órától a Szent Kinga teremben találkoznak. Beszélgetésük témája: keresztényként élni a posztkeresztény korban.
  6. Dr. Osztie Zoltán plébános atya szeptember 20-án (szerdán) kb. 75 perc időtartamú előadást tart a templomban látható jelképekről és szimbólumokról az Ars Sacra Fesztivál keretében. Kezdési időpont 15:30 órakor.
  7. Ugyancsak szeptember 20-án (szerdán) 18:00 órától, a Szent Kinga Közösségi Otthonban kerül sor a KÉSZ Belvárosi Csoportjának első őszi programjára, melynek keretében Dr. Makkai Béla történész, a Károli Gáspár Református Egyetem docense tart előadást, melynek címe: Perem-magyarság és megmaradás.
  8. Pénteki imaóráink szeptember 29-én 15:00 órakor kezdődnek.

A templom címe: 1056 Budapest, Március 15. tér
A templom megközelíthető az M3 metróval (Ferenciek tere megálló), és a 2. számú villamossal (Március 15. téri megálló).
A legközelebbi autóbusz-megálló az Erzsébet-híd pesti hídfőjén van kialakítva. Ezt a megállót a következő járatok érintik: 5, 8E, 108E, 110, 112, 133E, 178.
Parkolási lehetőségek: az Erzsébet-híd pesti hídfője alatt kialakított parkolóban, a Millenium Center mélygarázsban (1052 Budapest, Pesti Barnabás u. 4.), a Franklin Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 5.), a Regus Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 8-10.), a Vörösmarty Garázsban (1052 Budapest, Deák Ferenc u. 2.), a Szervita Square Parkolóházban (1052 Budapest, Szervita tér 8.), valamint az Aranykéz Parkolóházban (1052 Budapest, Aranykéz u. 4.).