Hírdetések 2023. október 22-én

Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia
HÍRDETÉSEK
2023. október 22.

A mai vasárnapon a gyűjtést a missziók javára tartjuk.

Hétfőn Kapisztrán Szent János, áldozópap,
Szerdán Szent Mór püspök,
Szombaton Szent Simon és Szent Júdás Tádé apostolok ünnepe lesz.

1. Szenvedélyes hangok és homokvarázs címmel ma este 19:30 órakor -Liszt sorozatunk záró eseményeként- ünnepi orgonahangverseny lesz templomunkban. Az est különlegessége az, hogy Végh Lajos képzőművész élő, digitális homokanimációja kíséri majd a zeneszerző grandiózus, virtuóz orgonaműveinek hangjait. A zeneszerző nagyszabású orgonaművei mellett néhány harmóniumműve is előadásra kerül. Ez az utolsó alkalom, amikor megtekinthető lesz a helyszínen a Liszt-korabeli hangszerkülönlegességeket bemutató kiállítás. Az eseményre limitált számú VIP és VIP+ jegy kerül értékesítésre. Akik a VIP+ jegyet választják, az esti koncert után lehetőséget kapnak a homokanimáció varázslatos világának felfedezésére: kézbe vehetik a homokot, és saját alkotásokat hozhatnak létre a művésztől tanulva.
    Műsor:
    Liszt Ferenc: B-A-C-H prelúdium és fúga
    Liszt Ferenc: Offertorium a Magyar koronázási miséből
    Liszt Ferenc: Ungarn’s Gott / A magyarok Istene
    Liszt Ferenc: Ave Maria von Arcadelt
    Liszt Ferenc: Fantázia és fúga az „Ad nos, ad salutarem undam” kezdetű korál dallamára
    Jegyek a Jegy.hu felületen, valamint a hangverseny előtt a templom pénztárában vásárolhatók.

2. A délutáni szentmisék előtt -16:30 órától a Rózsafüzért imádkozzuk.
  3. Október 27-én (pénteken) 15:00 órakor imaórát tartunk a hazáért.
  4. Október 23-án és november 1-jén nem lesz 18:00 - 22:00 óra közötti szentségimádás.
  5. November 1-én Mindenszentek, az összes szent, a megdicsőült egyház ünnepe lesz. Ezen a napon vasárnapi miserendet tartunk, tehát 08:30 órakor és 10:00 órakor. Másnap (november 2-án) halottak napján pedig 09:00, 17:00 és 18:00 órakor lesznek szentmisék. Az esti szentmisét követően gyászszertartást végzünk.
  6. November 3-án (pénteken) 18:00 órakor Az Altemplomi esték keretében Mindszenty est lesz templomunkban. Ebből az alkalomból kerül sor a Mindszenty-kiállítás megnyitására, majd Kovács Gergely úr, Mindszenty József bíboros boldoggá avatásának posztulátora tart előadást.
  7. 2023. november 4-én (szombaton) 09:00 órai kezdéssel, 13. alkalommal szervezik meg a Via Sancti Martini Budapesten elnevezésű Szent Márton zarándoklatot. A zarándokok ennek keretében Budapest egymáshoz közeli helyszíneit gyalogosan bejárva emlékeznek meg Szent Márton püspökről. A zarándoklat üzenete: „Ti Szent Márton népe vagytok!”. Indulási helyszín: Egyetemi templom 9.00 óra. A zarándoklat házigazdája: Dr. Martos Levente Balázs segédpüspök.

A templom címe: 1056 Budapest, Március 15. tér
A templom megközelíthető az M3 metróval (Ferenciek tere megálló), és a 2. számú villamossal (Március 15. téri megálló).
A legközelebbi autóbusz-megálló az Erzsébet-híd pesti hídfőjén van kialakítva. Ezt a megállót a következő járatok érintik: 5, 8E, 108E, 110, 112, 133E, 178.
Parkolási lehetőségek: az Erzsébet-híd pesti hídfője alatt kialakított parkolóban, a Millenium Center mélygarázsban (1052 Budapest, Pesti Barnabás u. 4.), a Franklin Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 5.), a Regus Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 8-10.), a Vörösmarty Garázsban (1052 Budapest, Deák Ferenc u. 2.), a Szervita Square Parkolóházban (1052 Budapest, Szervita tér 8.), valamint az Aranykéz Parkolóházban (1052 Budapest, Aranykéz u. 4.).