Hírdetések 2023. június 18-án

Hétfőn Szent Romuáld apát,
Szerdán Gonzaga Szent Alajos,
Csütörtökön Fisher Szent János püspök és Morus Szent Tamás vértanúk emléknapja,
Szombaton Keresztelő Szent János születése főünnepe lesz.

1. A vasárnap 10:00 órai szentmiséken az igeliturgia alatti, gyerekeknek szóló foglalkozást a nyári szünet előtt utoljára június 18-án tartunk.
  2. Az I. Budapesti Nemzetközi Orgonafesztivál templomunkban elhangzó koncertsorozatának következő, és egyben utolsó előadása ma este 19:30 órakor lesz. Ekkor Martin Kondziella (GER) a berlini Corpus Christi templom orgonistájának hangversenye hangzik majd el. A belépés plébániánk alapításának 975. évfordulója alkalmából ingyenes.
  3. Plébániai közösségünk Szent László napi autóbuszos zarándoklatra indul június 24-én (szombaton) Sümeg-Búcsúszentlászló útvonalon. Jelentkezni még néhány helyre lehet a név és telefonszám megadásával, valamint a részvételi díj (14.000 forint/fő) befizetésével a plébániai iroda ügyfélfogadási idejében.
  4. 2023. június 27-én (kedden) 18:00 órától Szent László királyra emlékezünk két vetítettképes előadással. Miskei Antal egri történész előadásának címe: Szent László király és kora. Az előadás a szent király életét, és az adott történelmi kort mutatja be. A Zamárdi városából érkező Gál Péter József művelődésszervező előadásának címe: Szent László király, Magyarország édes oltalmazója. Az előadás keretében a nép szívében élő királyról, a mítikus hősről, a mondák Szent László királyáról hallunk majd. Az előadásokat követően virágot helyezünk el Szent László király csontereklyéje előtt, az 1507-ben állított pasztofóriumnál.
  5. Az este 18:00 - 22:00 óra közötti szentségimádás folytatása érdekében, az őrzés költségeihez való hozzájárulás céljából, továbbra is várjuk a testvérek adományait. A támogatást a Teljes Katolikus Liturgiáért Alapítványunk számlájára lehet befizetni banki utalással, illetve postai csekkeken. A csekkek a könyves asztalon találhatók. A bankszámla száma: 11705008-22528566-00000000

A templom címe:
    Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templom
    1056 Budapest, Március 15. tér

A templom megközelíthető az M3 metróval (Ferenciek tere megálló), és a 2. számú villamossal (Március 15. téri megálló).
    A legközelebbi autóbusz-megálló az Erzsébet-híd pesti hídfőjén van kialakítva. Ezt a megállót a következő járatok érintik: 5, 8E, 108E, 110, 112, 133E, 178.
    Parkolási lehetőségek: az Erzsébet-híd pesti hídfője alatt kialakított parkolóban, a Millenium Center mélygarázsban (1052 Budapest, Pesti Barnabás u. 4.), a Franklin Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 5.), a Regus Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 8-10.), a Vörösmarty Garázsban (1052 Budapest, Deák Ferenc u. 2.), a Szervita Square Parkolóházban (1052 Budapest, Szervita tér 8.), valamint az Aranykéz Parkolóházban (1052 Budapest, Aranykéz u. 4.).