Hírdetések 2023. július 30-án

2023. július 30.

Hétfőn Loyolai Szent Ignác áldozópap emléknapja,
Kedden Liguori Szent Alfonz Mária püspök és egyháztanító emléknapja,
Pénteken Vianney Szent János Mária áldozópap emléknapja lesz.

1. Július 31-én (hétfőn) 19:30 órakor Liszt Ferenc összes harmónium műve eredeti, Liszt-korabeli hangszereken és eredeti hangszerelésben hangzik el templomunkban, Mészáros Zsolt Máté Junior Prima díjas orgonaművész, Liszt kutató előadásában. Az eseményhez harmónium kiállítás kapcsolódik, melyet ugyancsak ezen a napon nyitunk meg. A koncertre érkező látogatók megismerhetik a hangszer fejlődésének állomásait.
  2. Előzetesen tájékoztatjuk a testvéreket, hogy a 975 éves jubileumi búcsúnkra gazdag eseménysorozattal készülünk: Az ünnepségsorozat programja:
    Augusztus 11. (péntek): A Missziós kereszt érkezése, majd 18:00 órától a 24 órás, éjjel-nappali szentségimádás kezdete. Előre jelezzük a testvéreknek, péntektől jelentkezési lapokat fogunk elhelyezni az adorációs kápolnánál, és szeretettel kérjük, hogy az egyes órákra a jelentkezők jegyezzék be nevüket. Egy-egy imádási órára két jelentkezőt várunk.
    Augusztus 12. (szombat): főpásztori ünnepi szentmise 18:00 órakor. A szentmisét bemutatja: Dr. Erdő Péter bíboros, érsek.
    Augusztus 13. (vasárnap): ünnepi szentmise 10:00 órakor. A szentmisét bemutatja: Dr. Ruppert József SchP. A szentmisében kiszolgáltatjuk a betegek szentségét.
    Augusztus 14. (hétfő): ünnepi előesti szentmise 18:00 órakor. A szentmisét bemutatja: Bíró László püspök
    Augusztus 15. (kedd): búcsúi szentmise 19:00 órakor, majd fáklyás körmenet. A szentmisét bemutatja: Tempfli Imre atya

Mindhárom napon éjjel-nappal szentségimádás lesz a Missziós Kereszt jelenlétében.
    A részletes program a könyves asztalra helyezett, elvihető szórólapokon is olvasható.
  3. Az este 18:00 - 22:00 óra közötti szentségimádás folytatása érdekében, az őrzés költségeihez való hozzájárulás céljából, továbbra is várjuk a testvérek adományait. A támogatást a Teljes Katolikus Liturgiáért Alapítványunk számlájára lehet befizetni banki utalással, illetve postai csekkeken. A csekkek a könyves asztalon találhatók. A bankszámla száma: 11705008-22528566-00000000

A templom címe:
Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templom
1056 Budapest, Március 15. tér

A templom megközelíthető az M3 metróval (Ferenciek tere megálló), és a 2. számú villamossal (Március 15. téri megálló).
A legközelebbi autóbusz-megálló az Erzsébet-híd pesti hídfőjén van kialakítva. Ezt a megállót a következő járatok érintik: 5, 8E, 108E, 110, 112, 133E, 178.
Parkolási lehetőségek: az Erzsébet-híd pesti hídfője alatt kialakított parkolóban, a Millenium Center mélygarázsban (1052 Budapest, Pesti Barnabás u. 4.), a Franklin Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 5.), a Regus Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 8-10.), a Vörösmarty Garázsban (1052 Budapest, Deák Ferenc u. 2.), a Szervita Square Parkolóházban (1052 Budapest, Szervita tér 8.), valamint az Aranykéz Parkolóházban (1052 Budapest, Aranykéz u. 4.).