Hírdetések 2023. augusztus 6-án

2023. augusztus 6.
Urunk színeváltozása

Kedden Szent Domonkos áldozópap emléknapja,
Szerdán A keresztről nevezett Szent Terézia Benedikta (Edith Stein) szűz és vértanú, Európa társvédőszentjének ünnepe,
Csütörtökön Szent Lőrinc diakónus és vértanú ünnepe,
Pénteken Szent Klára szűz emléknapja lesz.

1. Augusztus 11-én (pénteken) 18:00 órakor az éjjel-nappali szentségimádással megkezdjük 975 éves jubileumi búcsúnk gazdag eseménysorozatát. Már kihelyeztük a jelentkezési lapokat az adorációs kápolnánál. Kérjük a testvéreket, hogy az egyes órákra előzetesen jelentkezzenek, és jegyezzék be nevüket, telefonszámukat és email címüket a lapokra. Egy-egy imádási órára két jelentkezőt várunk.
  2. Augusztus 12-én (szombaton) 18:00 órakor kezdődik a főpásztori ünnepi szentmise, melyet Dr. Erdő Péter bíboros atya mutat be.
  3. Augusztus 13-án (vasárnap) a 10:00 órai ünnepi szentmise főcelebránsa Dr. Ruppert József piarista atya lesz. A szentmisében kiszolgáltatjuk a betegek szentségét.
  4. Augusztus 14-én (hétfőn) 18:00 órakor tartjuk a búcsúi, ünnepi előesti szentmisét, amelynek bemutatására Bíró László püspök atyát kértük fel.
  5. Augusztus 15-én (kedden) Nagyboldogasszony ünnepén, a búcsú napján Tempfli Imre atya vezeti ünneplésünket. 18:00 órától a Rózsafüzért-, utána a Loretói litániát imádkozzuk, a szentmise pedig 19:00 órakor kezdődik, amelyet fáklyás körmenetet követ.

Mindhárom napon folytatódik az éjjel-nappali szentségimádás, amely augusztus 16-án reggel 09:00 órakor fejeződik be. Ezt követően visszatérünk a megszokott rendhez, vagyis a nappali, és a késő esti adorációhoz.
A részletes program a könyves asztalra helyezett, elvihető szórólapokon is olvasható.

• Megjelent Erdődy János orgonaművész, templomunk kántorának CD lemeze, amelyen César Franck és Kodály Zoltán zeneművei hangzanak el. A CD a recepción 3.000 forint/darab áron megvásárolható.
  • Jubileumi búcsúnkra adtuk ki plébániai lapunk, a Pesti Főtemplom 57. lapszámát. Ebben is részletesen szerepelnek jubileumi programjaink.

A templom címe:
Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templom
1056 Budapest, Március 15. tér

A templom megközelíthető az M3 metróval (Ferenciek tere megálló), és a 2. számú villamossal (Március 15. téri megálló).
A legközelebbi autóbusz-megálló az Erzsébet-híd pesti hídfőjén van kialakítva. Ezt a megállót a következő járatok érintik: 5, 8E, 108E, 110, 112, 133E, 178.
Parkolási lehetőségek: az Erzsébet-híd pesti hídfője alatt kialakított parkolóban, a Millenium Center mélygarázsban (1052 Budapest, Pesti Barnabás u. 4.), a Franklin Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 5.), a Regus Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 8-10.), a Vörösmarty Garázsban (1052 Budapest, Deák Ferenc u. 2.), a Szervita Square Parkolóházban (1052 Budapest, Szervita tér 8.), valamint az Aranykéz Parkolóházban (1052 Budapest, Aranykéz u. 4.).