Hírdetések 2023. augusztus 13-án

Hétfőn Szent Maximilián Maria Kolbe áldozópap és vértanú emléknapja,
Kedden Szűz Mária mennybevétele (Nagyboldogasszony) főünnepe, parancsolt ünnep,
Szombaton Szent Bernát apát és egyháztanító emléknapja,
Jövő vasárnap Szent István király főünnepe, a főegyházmegye védőszentjének főünnepe lesz.

1. Augusztus 11-én (pénteken) 18:00 órakor az éjjel-nappali szentségimádással megkezdtük 975 éves jubileumi búcsúnk gazdag eseménysorozatát. Kérjük a testvéreket, hogy a kihelyezett jelentkezési lapokon jegyezzék nevüket az egyes órákra. Egy-egy imádási órára két jelentkezőt várunk.
  2. Holnap (hétfőn) 18:00 órakor tartjuk a búcsúi, ünnepi előesti szentmisét, amelynek bemutatására Bíró László püspök atyát kértük fel.
  3. Augusztus 15-én (kedden) Nagyboldogasszony ünnepén, búcsúnk napján 08:30 órakor, 10:00 órakor és 19.00 órakor lesznek szentmisék. Az ünnepi 19:00 órai ünneplésünket Tempfli Imre atya vezeti. 18:00 órától a Rózsafüzért-, utána a Loretói litániát imádkozzuk, a szentmise pedig 19:00 órakor kezdődik, melyet fáklyás körmenet követ.

Mindhárom napon folytatódik az éjjel-nappali szentségimádás, amely augusztus 16-án (szerdán) 10:00 órakor fejeződik be. Ezt követően visszatérünk a megszokott rendhez, vagyis a nappali és a hétköznapokon esti adorációhoz.
A részletes program a könyves asztalra helyezett, elvihető szórólapokon is olvasható

4. Jövő vasárnap (augusztus 20-án) Szent István király főünnepén vasárnapi miserend lesz.
5. A Mária Rádió zarándoklat keretében hívja a híveket a Szent István napi körmenetre a Bazilikához. Gyülekezés 13:45 órától lesz itt a templomunkban. Részletes program a Rádió kiadványában olvasható.
6. Megjelent Erdődy János orgonaművész, templomunk kántorának CD-je, amelyen César Franck és Kodály Zoltán zeneművei hangzanak el. A CD a recepción 3.000 forint/darab áron megvásárolható.
7. Jubileumi búcsúnkra adtuk ki plébániai lapunk a Pesti Főtemplom 57. számát, melyben ugyancsak részletesen szerepelnek jubileumi programjaink.

A templom címe:
A templom megközelíthető az M3 metróval (Ferenciek tere megálló), és a 2. számú villamossal (Március 15. téri megálló).
A legközelebbi autóbusz-megálló az Erzsébet-híd pesti hídfőjén van kialakítva. Ezt a megállót a következő járatok érintik: 5, 8E, 108E, 110, 112, 133E, 178.
Parkolási lehetőségek: az Erzsébet-híd pesti hídfője alatt kialakított parkolóban, a Millenium Center mélygarázsban (1052 Budapest, Pesti Barnabás u. 4.), a Franklin Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 5.), a Regus Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 8-10.), a Vörösmarty Garázsban (1052 Budapest, Deák Ferenc u. 2.), a Szervita Square Parkolóházban (1052 Budapest, Szervita tér 8.), valamint az Aranykéz Parkolóházban (1052 Budapest, Aranykéz u. 4.).

Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templom, 1056 Budapest, Március 15. tér