Hirdetések - 2017. november 12-én

2017. november 12.

Szerdán Szent Albert püspök és egyháztanító,
Csütörtökön Skóciai Szent Margit,
Pénteken Nagy Szent Gertrúd szűz emléknapja lesz.

1. „A kiegyezés 150 év távlatából” címmel tart rendezvényt 2017. november 13-án a KÉSZ és a Katolikus Rádió a Józsefvárosi Szent József Katolikus Plébánián. A 18:00 órakor kezdődő esemény vendége Dr. Zachar Péter történész, a KÉSZ elnökségi tagja lesz.
  2. 2017. november 14-én (kedden) 15:30 órakor az altemplomban karitász hittanórát tart Csorba Gábor állandó diakónus. A téma a Máriás Papi Mozgalom.
  3. Ugyancsak kedden, templomunk otthont ad egyrészt a XII. Kárpát-medencei Ökumenikus Lelkésztalálkozónak, melynek keretében az V. kerület testvérvárosainak lelkészei lesznek vendégeink, másrészt templomunk otthont ad a „Kárpát-medencei népének gyűjtemény” könyvbemutatójának. Az eseményre tehát november 14-én kerül sor, s a program a következőképpen alakul: 17:00 órakor mutatjuk be a napi szentmisét, 18:00 órakor ökumenikus imát tartunk, és 18:30 órakor kezdődik a könyvbemutató, melyen annak szerkesztője Kocsis Csaba, valamint Dr. Mezei János egyetemi tanár, és Csonka Szabina Babett tanárnő működnek közre. Az esemény után a könyv 500 forint összegű adomány fejében elvihető.
  4. Örömmel hirdetjük, hogy 2018. januártól templomunk állandó szentségimádás helyszíne lesz. A szentségimádásra interneten, telefonon és személyesen lehet majd jelentkezni. Az internetes jelentkezés a Plébánia honlapján keresztül, várhatóan a hét folyamán beindul. Szeretettel kérjük a testvéreket, hogy fontolják meg vállalásaikat, és regisztráljanak.
  5. Keresztény Játszóházba várjuk a gyermekeket november 18-án (szombaton) 10:00 - 12:30 között a Szent Kinga Közösségi Otthonunkba.
  6. Ugyancsak szombaton 09:00 - 12:00 óra között ruha akciót tartunk a Teréz anya teremben, ahol ezúttal Szent Erzsébet kenyérosztás is lesz.
  7. 2017. november 19-én (vasárnap) országos perselygyűjtés lesz a Karitász javára.
  8. Szintén ezen a napon (november 19-én) a 10:00 órás szentmisét követően a Karitász csoport rendez agapét az altemplomban. Mindenkit szeretettel várnak.
  9. A heti hirdetéseink a plébánia honlapján, valamint szórólapon is olvashatók, melyek itt a templomban a könyves asztalon találhatók.