Filmvetítés: A prímás - 3 év Stefan Wyszynski bíboros életőből

• 2023. szeptember 20.

A 975 éves jubileumát ünneplő plébániai közösségünk ebben az évben kiemelt figyelmet fordít a magyar-lengyel kapcsolatokra.
Dr. Osztie Zoltán plébános atya mottója szerint a magyar-lengyel kapcsolatokért ugyanis minden nap tenni kell!
Együttműködve a budapesti Lengyel Intézettel egész évben előadásokat szervezünk és bonyolítunk le, amelyekben megemlékezünk a közös szentjeinkrő és boldogokról.
Előadást hallgattunk már Szent Hedvigről, Szent Kingáról, Szent II. János Pál pápáról és Boldog Stefan Wyszynski bíborosról.

2023. szeptember 19-én (kedden) 18:00 órától „A prímás – 3 év Stefan Wyszynski életéből” című film közös megtekintésére invitáljuk Önöket az altemplomba.
A kb. 100 perc időtartamú szinkronizált filmet a budapesti Lengyel Intézettel közösen vetítjük le.

A film tartalmából:
Lengyelország, az ötvenes években. A kommunista rezsim átfogó, agresszív támadást indít a katolikus egyház ellen. Sok papot és püspököt zárnak be államellenes izgatásért. A bátor Stefan Wyszynski bíboros radikálisan szót emel e tevékenység ellen. Bierut államelnök elhatározza, hogy lehetetlenné teszi politikai ellenfelét, elszigeteli a közösség szellemi vezetőjét. A bíborost bezárják egy kihalt kolostorba, kísérete csak egy fiatal pap, Stanislaw Skorodecki és egy fiatal apáca, Leonia. Természetesen állandó megfigyelés, lehallgatás alatt tartják, sőt Leoniát arra kényszerítik, hogy napi jelentéseket írjon a bíborosról. A titkosszolgálat azt reméli, hogy a bíborost a lelki és fizikai állapotának folyamatos romlása tisztségének feladására készteti. De az ima, és az erős hit segít! A bíborosnak nincs szándékában lemondani. Ezért a titkosszolgálat -egy színész ügynökének személyében- felkészíti a bíboros dublőrjét egy nyilvános bocsánatkérésre.

Az altemplomban kb. 70 főt tud helyet foglalni. Előzetes jelentkezés nem szükséges, helyfoglalás az érkezés sorrendjében.