Boldogasszony zarándoklat Szent Istvánhoz

• 2023. augusztus 28.

Zarándokséta a Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébániától a Szent István Bazilikához az ünnepi szentmisére és körmenetre.

Mi a szerepe Máriának a magyarság életében? Miért pont neki ajánlotta Szent István az országot? Mit jelent Máriával úton lenni?

Ezekről a kérdésekről is gondolkodunk, hogy méltón készülhessünk a magyarság egyik legnagyobb ünnepére.

Programterv:
13:45 órakor gyülekező a Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templomban (1056 Budapest, Március 15. tér)
14:00 órától ráhagolódás az ünnepre: tanúságtételek, elmélkedések, közös énekek
14:45 órakor indulás a plébániától a Szent István Bazilikához. A menet közben közösen imádkozunk, énekelünk és elmélkedéseket hallgatunk.
Kb. 15:30 órakor érkezés a bazilikához. Az ünnepi szentmisét bemutatja: Dr. Erdő Péter bíboros.

A zarándoklaton való részvétel előzetes regisztrációhoz kötött.
Kérjük, részvételi szándékát az alábbi regisztrációs űrlap kitöltésével jelezze: