Altemplomi beszélgetések - vendégünk Czvikovszky Tibor

• Hirdetések/Aktuális hírek
  • 2018. április 9.

A Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templom „Altemplomi beszélgetések” sorozatában 2018. május 11-én (pénteken) 18:00 órakor Czvikovszky Tibor, Szent-Györgyi Albert-díjas vegyészmérnök, műegyetemi tanár, professzor emeritusszal beszélget Dr. Osztie Éva neuroradiológus főorvos „Reál-értelmiség és hit” témakörben.

A beszélgetés főbb témái:

• a kémiai láncreakciókról,
  • az érzelmek és az érzékelés kémiájáról,
  • a diktaturában kikényszerített konformizmusról
  • és a kijózanodásról,
  • a hit és a tudat /fides et ratio/ kapcsolatáról a mai reál-értelmiség körében…

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

A templom címe:
Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templom
1056 Budapest, Március 15. tér (az Erzsébet-híd pesti hídfőjénél)

A templom megközelíthető az M3 metróval (Ferenciek tere megálló), a 2. számú villamossal (Március 15. téri megálló). A legközelebbi autóbusz-megálló az Erzsébet-híd pesti hídfőjén van kialakítva. Ezt a megállót a következő járatok érintik: 5, 8E, 108E, 110, 112, 133E, 178.
Parkolási lehetőségek: az Erzsébet-híd pesti hídfője alatt kialakított parkolóban, a Millenium Center mélygarázsban (1052 Budapest, Pesti Barnabás u. 4.), valamint a Franklin Parkolóházban (1053 Budapest, Reáltanoda u. 5.).