Miatyánk koncert a Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templomban 2017. december 16-án

• Archívum/Archív események
  • 2017. december 12.

ADVENTI HANGVERSENYEK
A BUDAPEST-BELVÁROSI NAGYBOLDOGASSZONY FŐPLÉBÁNIA-TEMPLOMBAN

Szent Efrém Férfikar - „Miatyánk-koncert"
Művészeti vezető: Bubnó Tamás
Időpontja: 2017. december 16-án (szombaton) 18:30 órakor
Cím: 1056 Budapest, Március 15. tér (az Erzsébet-híd pesti hídfőjénél).

Program: A koncert keretében a budapesti Deák Diák Általános Iskola és a Budapesti Énekes Iskola tanulói 5 földrész 20 nyelvén mondják el a Miatyánk imádságot. Az imák között a Szent Efrém Férfikar előadásában görög–bizánci-, és közel-keleti keresztény himnuszok, valamint kiváló mesterek (Dmitrij Bortniansky, Kodály Zoltán, Liszt Ferenc, Sáry László, Igor Stravinsky, Romuald Twardowski) művei csendülnek föl.
A koncert utolsó részében pedig magyar nyelven hangzik el a Miatyánk a kórus és a hallgatóság közös imájaként.

A koncert előtt és után gyűjtést bonyolítunk le a közel-keleti keresztény iskolák javára. A hangverseny teljes bevételét, valamint az ehhez a rendezvényhez kötött összes adományt a jelen lévő Kocsis Fülöp görögkatolikus metropolita néhány nappal később Budapesten személyesen fogja átadni Jean-Clement Jeanbart aleppoi melkita érseknek, aki hivatalos látogatáson fog hazánkban tartózkodni.

Kapunyitás 18:15 órakor, helyfoglalás az érkezés sorrendjében.

www.belvarosiplebania.hu
www.facebook.com/belvarosiplebaniatemplom

A Miatyánk a következő nyelveken fog elhangozni:
  1. angol
  2. etióp