Megemlékezés a Szent Korona hazatérésének 40. évfordulóján

• Archívum/Archív események
  • 2018. január 7.

2018. január 5-én a Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébániatemplomban került megrendezésre az az emelkedett hangulatú ünnepség, amelyet a Szent Korona hazatérésének 40. évfordulóján szervezett Woth Imre úr vezetésével a Magyar Koronaőrök Egyesülete.

Az ünnepségen beszédet mondott Dr. Holló József Altábornagy úr, a Kegyeleti Diplomáciáért Felelős Miniszteri Biztos, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum korábbi Főigazgatója, valamint David J. Kostelancik úr, az Amerikai Egyesült Államok budapesti nagykövetségének ideiglenes ügyvivője.
Köszöntőt és imát mondott Dr Osztie Zoltán plébános úr, Dr. Mészáros Kálmán úr (baptista lelkész), a Baptista Teológiai Akadémia tanszékvezető docense, a Magyarországi Baptista Egyház korábbi elnöke, valamint Vitéz Erdélyi Takács István úr (református lelkész), a Történelmi Vitézi Rend törzskapitánya.

A lebonyolításban közreműködött Kiss Csinszka Flóra színművész, Molnár Tímea operaénekes, valamint Szotyori Nagy Gábor orgonaművész.

Az eseményen készült fényképek megtekinthetők a www.belvarosiplebania.hu honlap "Médiatár" rovatának "Fotógaléria" könyvtárában.