Kolping szentmise 2017. október 28-án

• Archívum/Archív események
  • 2017. október 23.

A Magyar Kolping Szövetség tagsága -boldog Kolping atya emléknapján- ünnepi szentmise keretében erősíti meg fogadalmát 2017. október 28-án a budapesti Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébániatemplomban. Abban a templomban, ahol Adolf Kolping 1856. május 25-én megalapította a magyarországi Katolikus Legényegyletet.
A tagok az MKSZ zászlaja előtt ünnepélyesen fogadják, hogy keresztény hitükhöz, és boldog Adolf Kolping szellemiségéhez hűek lesznek. Megfogadják, hogy életükkel, szavaikkal, cselekedeteikkel hűségesen szolgálják a mozgalmat.
Az ünnep fényét emeli, hogy Csehország, Lengyelország, Szlovákia és Szlovénia küldöttei is Budapestre érkeznek erre az alkalomra.
Az ünnepi szentmise 13:30 órakor kezdődik, és kb. 15:00 órakor fejeződik be Kolping atya emléktáblájának a megkoszorúzásával.
További információk: www.kolping.hu