Kárpátaljai csoport a folyamatos szentségimádáson

• Archívum/Archív események
  • 2018. január 16.

2018. január 12-14. között Budapesten tartózkodott a kárpátaljai "Rahói Római Katolikus Plébánia" csoportja Mikulyák László plébános úr vezetésével. Testvér-plébániánk 14 fős delegációja gazdag programot bonyolított le a fővárosban. Meglátogatták a Parlamentet, ahol megcsodálták a Szent Koronát. Fürdőztek a Széchenyi fürdőben, illetve felkeresték a budai várat, a Hősök terét, templomi kórus-hangversenyt adtak.
Január 14-én (vasárnap) reggel 09:00 órakor csoportos szentségimádáson vettek részt a Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templomban. A január 1-én indult folyamatos szentségimádásnak így ez a Kárpátaljáról érkezett magyar csoport volt az első olyan közössége, akik a határokon túlról érkeztek szentségimádásra Pest legrégebbi  templomába.