Karácsonyi élelmiszer akció

• Plébániánk közösségei/Karitász
  • 2017. november 27.

Az immár 11 évre visszanyúló hagyományos adventi élelmiszer-gyűjtést az alábbiak szerint rendezzük meg 2017-ben:
Plébániánk karitász csoportja adventi tartósélelmiszer-gyűjtést hirdet meg. Kérjük a híveket, hogy Advent 2. vasárnapján, a szombati előesti (december 9.) vagy a vasárnapi (december 10.) szentmisére ne felejtsenek el magukkal hozni egy kis csomagot a szegényeknek, a rászorulóknak. Köszönjük adományaikat, áldozatos szeretetüket.
Kérjük továbbá, hogy a helyszínen tartózkodó munkatársunknak jelezzék azt is, ha ismernek olyan rászorulót, akinek ez az adomány tényleges segítség lehet (név és telefonszám elég).
A gyűjtésből 100-120 személy, illetve család szokott kapni csomagot. Ezen kívül a szegényebb országrészekbe is küldünk belőle. Tapasztalataink szerint így általában 900 – 1.500 kg élelmiszer szokott összegyűlni.
A gyűjtés lezárását követően az atyákon keresztül visszajelezzük a híveknek, hogy mennyi csomag gyűlt össze, és hány embernek tudtak ezzel segíteni. Előre is köszönjük az adományokat.