Hitoktatás

• Szolgálat/Hitoktatás
  • Rochlitz László
  • 2016. október 30.

A katekézis (hitoktatás) az Egyház küldetésének legfontosabb feladata. Ezért igyekszünk a különböző korosztályoknak lehetőséget biztosítani hitünk titkainak elmélyítése érdekében. Ugyancsak ezért vállaljuk a Plébánián kívül több iskolában is a lelki vezetést és a hitoktatást. Ennek megfelelően:

Plébánián:
1. 2017. elejétől a Szent Kinga Közösségi Otthonban jegyes kurzust tart Dr. Osztie Zoltán plébános atya. Csatlakozhatnak azok is, akik felnőttként kívánnak szentségekhez járulni! Jelentkezni a Plébánia irodában kell december közepéig.

2. Minden héten hétfőn 18 órától a Szent Kinga Közösségi Otthonban (V. Bp., Egyetem tér 5.) Dr. Osztie Zoltán plébános atya tart felnőtt katekézist. Az idei esztendőben az "Egyházi művészet szimbólumai" lesz a téma

3. Minden héten hétfőn 19 órától a Teréz anya teremben ifjúsági hittamt tart Dr. Osztie Zoltán plébános atya

Váci utcai Ének-Zene tagozatos Általános Iskolában:
szerdán és csütörtökön az 1. és 2. osztályban. A hittanórákat Pap István hitoktató végzi.