Hirdetések 2018. április 15-én

• 2018. április 16.

2018. április 15.
Húsvét 3. vasárnapja

1. Április 15-én (vasárnap) a szentmise után karitász csoportunk szeretettel hívja a testvéreket az altemplomba húsvéti agapéra.
  2. Április 17-én (kedden) 14:45-kor kezdődik a karitász hittanóra, majd 16:00 órakor Szeretetláng imaórát tartunk az altemplomban.
  3. Folytatjuk a tavaly nagy sikerrel lebonyolított templomnéző sétákat. Április 18-tól minden szerdán várjuk a templom története iránt érdeklődő látogatókat. A program 14:00 órakor kezdődik, és kb. 70 perc időtartamú. A részvételi díj: 1.300 forint / fő.
  4. A betegség és hit kapcsolatáról elmélkedünk az evangéliumok fényében Szent Erzsébet közösségünkkel, április 19-én (csütörtökön) 18:00 órakor, a Szent Kinga teremben. A kéthetente, csütörtökönként tartott együttlétre szeretettel várjuk a testvéreket.
  5. 2018. április 20-án (pénteken) 20:00 órakor magyar és francia résztvevők adnak hangversenyt, majd másnap, 21-én (szombaton) egy ausztrál versenygyőztes kórus lesz templomunk vendége. Mindkét eseményről részletes információkat találhatunk a kifüggesztett plakátokon.
  6. A május 27-i elsőáldozásra felkészítő foglalkozásokat tartunk péntekenként 17:00 órától az altemplomban. Az első alkalom ezen a héten pénteken 17:00 órakor lesz, majd ezt követően péntekenként ugyanebben az időben.
  7. Rövidesen megkezdődnek a rendszeres, heti, azonos időpontban hallgatható orgonahangversenyeink. A 2018. április 26-tól minden csütörtökön 16:00 órakor kezdődő, 45 perc időtartamú programokon az orgonát Dr. Gesztesi-Tóth László orgonaművész, templomunk zeneigazgatója szólaltatja meg. Műsoron Bach, Liszt, Mendelhsson és Boellmann művei szerepelnek. Jegyek a koncert előtt a helyszínen válthatók.
  8. Templomunk nagy hagyománnyal rendelkező liturgikus zenei programjainak legfontosabb szereplője énekkarunk, melyhez várjuk jó hallású és lehetőleg kottaolvasó új tagok csatalakozását. Jelentkezni pénteki napokon 18:15-től a próbák helyszínén a Szent Kinga teremben (Egyetem tér 5. I. em. 5.) lehet.
  9. Kérjük, hogy aki a NAV által elkészített adóbevallást elfogadva adózik, ne mulassza el az 1%-ról való rendelkezést, akkor sem, ha nullás bevallásról van szó, mert az is számít, ugyanis a plébániáknak nyújtott anyagi támogatás jelentős részének ez adja a fedezetét. A rendelkező nyilatkozatot a NAV online felületén lehet érvényesíteni. Az adó másik 1%-át plébániánk Teljes Katolikus Liturgiáért Alapítványának javára lehet felajánlani, melynek adó- és bankszámlaszáma a hirdetésekben és a plébánia honlapján is megtalálható.
  10. Április 22-én (vasárnap) 17:00 órakor Rohmann Ditta Bach forrás címmel ad csellókoncertet az altemplomban.
  11. Brenner János 2018. május 1-i boldoggá avatása előtt, április 30-án emléknapot tartunk templomunkban, melynek során 15:30-tól a vértanú pap életéről lelkiségéről, és a korról emlékezünk meg filmvetítéssel, lelki naplójából való felolvasással és szentmisével.