Hirdetések 2017. november 26-án

Krisztus a Mindenség Királya főünnepe

Pénteken Szent András apostol ünnepe,
Szombaton Szűz Mária szombati emléknapja lesz

1. A 2018. január 1-től induló állandó szentségimádásra a plébánia honlapján, ill. közvetlenül a http://orokimadas.belvarosiplebania.hu internetes címen történő regisztrációval, ill. telefonon és személyesen is lehet jelentkezni. Szeretettel kérjük a testvéreket, hogy akinek lehetősége van, rendszeres és konkrét időpontra vonatkozó jelenlétet vállaljon.
  2. 2017. november 28-án (kedden) 15:30-tól az altemplomi karitász hittanórán a Máriás papi mozgalomról folytatja az ismertetést Csorba Gábor állandó diakónus.
  3. A Karitász filmklubban november 30-án (csütörtökön) 17:00 órától az Avilai Szent Terézről szóló filmsorozat befejező részét vetítjük le a Teréz anya teremben.
  4. 2017. december 1-én (pénteken) 18:00 órától, 2000 év 100 percben címmel Kovács Gergely vezetésével különleges háznézésre lesz lehetőség, melynek során templomunk elzárt tereit, legrejtettebb kincseit is bemutatjuk a látogatóknak, akiknek ehhez zseblámpát is kell magukkal hozniuk. A program Oberrecht Ádám orgonaművész közreműködésével, rövid hangversennyel fejeződik be. A részvételi díj 2.600 Ft személyenként, melyet a bejárati pénztárban kell befizetni. A belépés 14 éves kor alatti gyermekeknek ingyenes, tanárok, idegenvezetők és újságírók pedig kedvezményes, 2.000 Ft-os jeggyel vehetnek részt az eseményen. Gyülekezés 17:45 perctől az oldalsó bejáratnál lesz.
  5. Egyszólamú ádventi népvesperás éneklésére kerül sor december 2-án (szombaton) 18:00 órakor, amely egyben hálaadás lesz az anyanyelvű népgregorián elmúlt fél évszázadáért is.
  6. December 3-án (advent első vasárnapján) 17:00 órakor Collegium Musicum címmel adventi kamarazenés hangversenyt hallgathatnak meg Molnár Eszter oboa-, és Szotyori Nagy Gábor orgonaművészek közreműködésével. A koncertre a belépés díjmentes.
  7. Mozart Requiemje hangzik fel a szerző halálának 226. évfordulóján 2017. december 5-én (kedden) 20:00 órakor templomunkban, amely a mű 1801-es magyarországi ősbemutatójának színhelye is volt. Belépőjegyek a hangverseny előtt hétfőn és kedden a helyszínen 4.500 Ft-ért, illetve az interticket.hu internetes oldalon válthatók.
  8. A kárpátaljai gyerekek iskolaszerekkel történő támogatására szolgáló gyűjtést a jövő vasárnapi nappal befejezzük, ezért kérjük, hogy aki még erre a célra szán adományt, ezen a héten a Szent Erzsébet ereklye előtt elhelyezett ládában helyezze el.
  9. Heti hirdetéseink a plébánia honlapján, valamint a könyves asztalon elhelyezett szórólapon is olvashatók.