Hirdetések 2017. április 9. Virágvasárnap

HIRDETÉSEK
2017. április 9-én
Virágvasárnap

1. Kedden 15.30-kor a karitász hittanórán a Máriás papi mozgalomról tart előadást Csorba Gábor állandó diakónus az altemplomban

1. Virágvasárnapon (ma) az esti fél kilenc órai szentmise Liszt Ferenc: Via Crucis c. művének előadása miatt elmarad. A hangverseny a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében zajlik. Belépőjegyet a helyszínen 2000-Ftért lehet váltani.

1. Húsvéti készületünk része – immár hagyományosan - Bach János passiójának előadása. Idén április 11-én, kedden 19.30 órakor kezdődik. Jegyet a hangverseny előtt lehet még váltani 2000-Ftos áron.

1. A nagyheti szertartások nagycsütörtökön és nagypénteken 18 órakor, nagyszombaton 20 órakor kezdődnek. Nagypénteken a keresztúti imádságot 15 órakor tartjuk. Szentségimádás az altemplomban nem lesz. A nagyheti szertartások rendje a hirdetőtáblán elhelyezett plakáton is figyelemmel kísérhető

1. Plébániai zarándoklatra indulunk április 29-én, szombaton reggel 8 órakor Egerbe. Kérjük az érdeklődőket, hogy részvételi szándékukat Húsvétig jelezzék a plébánia irodában a költség befizetésével, ami 4000 Ft. A Plébánia alapítványa pedig további + 2000 Ft-tal járul hozzá fejenként a részvételi díjhoz. A program része szentmise és imádság a Fájdalmas Szűzanya templomában; látogatás az Érseki Palotában és a várban, valamint kirándulás és egy pohár bor a Szépasszony völgyében.

1. Előre hirdetjük, hogy április 22-től a szombati szentmise nem 17-, hanem 18 órakor kezdődik.