Hirdetések - 2017. december 17-én

• 2017. december 16.

2017. december 17.
Advent harmadik vasárnapja

1. A 2018. január 1-től induló állandó szentségimádásra a plébánia honlapján, ill. közvetlenül a http://orokimadas.belvarosiplebania.hu internetes címen történő regisztrációval, ill. telefonon és személyesen is lehet jelentkezni. A már eddig regisztráltak csoportjának tagjaival december 20-án (szerdán) 17:00 órakor találkozunk itt a templomban, amely alkalomból a technikai kérdésekről, a szentségimádás lelki tartalmáról lesz szó, illetve bemutatjuk a folyamatos adoráció lebonyolítását koordináló munkatársakat.
  2. A rahói egyházközség gyermekeinek iskolai felszerelésére összegyűlt- és pénzbeli adományokat – melyeket hálásan köszönünk – december 18-án (hétfőn) adjuk át Beregszászon testvéregyházunk képviselőinek.
  3. Karitász ruha- és élelmiszer akció lesz ugyancsak december 18-án 09:00-12:00 óra között a Teréz anya teremben.
  4. December 18-án (hétfőn) 17:00 órától a Cigány Önkormányzat karácsonyi ünnepséget tart templomunkban.
  5. Szeretetláng imaóráinkat az új évben keddi napokon 16:00 órától tartjuk, a továbbiakban nem a Szent Mihály templomban, hanem itt a főtemplomban. Az első imaóra idén vízkereszt után, január 9-én lesz.
  6. A karitász karácsonyi ünnepség a betlehemes játékkal december 23-án (szombaton) 10:00 órakor kezdődik itt a templomban. Az ünnepséget követően szeretetvendégségre hívjuk a testvéreket az altemplomba.
  7. Ugyancsak szombaton 16:00 órától a Cigány Önkormányzat zenekara templomi muzsikát szolgáltat.
  8. Jövő vasárnap, december 24-én, a délutáni és esti szentmisék elmaradnak. Délután fél négykor kezdődik a pásztorjáték. Az éjféli szentmisét Bíró László püspök atya mutatja be. Hétfőn, karácsony első napján vasárnapi miserend lesz. 16:00 és 18:00 órakor az idegen nyelvű szentmiséket is megtartjuk, azonban az este 20:30 órai szentmise elmarad. Előre jelezzük, hogy az újévi miserend is ugyanígy alakul. Szilveszter napján vasárnap délelőtt 08:30-kor, 10:00 órakor és este 18:00 órakor lesznek szentmisék.
  9. Kérjük a kedves testvéreket, hogy akik nem szerepelnek egyházközségünk névjegyzékében, a plébániánkhoz való kapcsolódás érdekében adják meg a személyes elérhetőségükre szolgáló adataikat, a nevüket, lakhely-, és az email címüket. Erre a célra a könyves asztalon elhelyezett adatlapok szolgálnak.
  10. Heti hirdetéseink a plébánia honlapján, valamint a könyves asztalon elhelyezett szórólapon is olvashatók.