Énekkar

• Plébániánk közösségei/Énekkar
  • 2021. november 26.

A Budapest-Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia-templom zenei élete egyike Budapest legrégebbi kulturális hagyományainak.
A Plébánia-templom zenei együttese több mint három évszázados folyamatos múltra tekinthet vissza. Buda visszafoglalása után egy esztendővel, 1687-ben szerveződött újra a rendszeres egyházzenei szolgálat.
A Plébánia-templom számos képzőművészeti érték őrzője és egyben történelmi, illetve zenetörténeti események kiemelt helyszíne.
A zenetörténeti emlékek sorából csak néhány: 1801-ben itt volt Wolfgang Amadeus Mozart: Requiem című alkotásának a magyarországi bemutatója, a XIX. században pedig a templom kórusán Liszt Ferenc volt számos alkalommal a misék és hangversenyek dirigense. A Missa Choralis itt hangzott fel Magyarországon először 1872. február 4-én.

A templom énekkarát Mészáros Zsolt Máté zenei igazgató vezeti.
E-mail: zsoltmate@gmail.com
Telefon: 06-20-263-9993