221.sz. Anonymus Cserkészcsapat

• Plébániánk közösségei/Cserkészek
  • Rochlitz László
  • 2016. október 30.

A 221.sz. Anonymus Cserkészcsapat az egyik büszkesége Egyházközösségünknek. Parancsnoka: Bánki Péter, akit magát is ebben a szellemben nevelt cserkész édesapja. Örsi összejöveteleiket péntek délutánonként tartják a cserkész otthonban, a Belvárosi Főplébánia Templom altemplomában. Foglalkozásaik, kirándulásaik, kézműves napjaik és táboraik segítik az ifjúság keresztény és magyar szellemű nevelését. Az önfegyelem, az önnevelés és az egymásra figyelő felelősségvállalás a cserkészet velejárója. A Csapat fennállásának 80. évfordulóját 2003-ban ünnepelte. Részletesebben lásd külön.
Összejöveteleiket péntekenként tartják 17-19 óráig az altemplomban. Minden érdeklődő általános iskolás fiút és lányt sok szeretettel várnak.